Obchodní podmínky

Obchodní podmínky internetového obchodu - www.MOTO-OBLECENI.eu, platné od 1.10.2012. V případě změny obchodních podmínek eshopu se použije verze, která platila ke dni nákupu.

 

Provozovatel internetového obchodu www.MOTO-OBLECENI.eu :

 

Lukáš Novotný
Sídlo firmy:
Černilov 29
50343 Černilov
Česká republika
IČ: 87162695
DIČ: CZ8701213323
Adresa obchodu (provozovny):
Černilov 391
503 43 Černilov
 
Tel.: 724 742 915

E-mail: moto.obleceni@gmail.com

Číslo účtu: 670100-2208247175/6210 (mBank)

                107-7124060277/0100 (KB)         IBAN: CZ34 0100 0001 0771 2406 0277

 


 

  • Základní pojmy

Zákazník – osoba nakupující oděvy secondhand (použité zboží), nabízené prodávajícím.

Objednávka – oblečení nebo doplňky second-hand, které si zákazník vybral v eshopu prodávajícího.

Poštovné - platba přepravní firmě za přepravu zboží

Doběrečné -  platba přepravní firmě za to, že převezme od zákazníka peníze a ty předá odesílateli zboží 

 

Zboží

E-shop www.MOTO-OBLECENI.eu prodává hlavně použité kožené a textilní oblečení a doplňky (v kategorii NOVÉ ZBOŽÍ pak nabízíme věci nové a nepoužité).

Prodávané zboží je dovezeno ze zemí EU a vyhovuje legislativním normám a hygienickým předpisům platným na území ČR. Drobné zkreslení odstínů barev může být způsobeno úpravou fotografií, jiným nastavením jasu monitoru počítače atd.

 

Uzavření kupní smlouvy

Vyplnění údajů a odeslání objednávky zákazníkem je návrhem kupní smlouvy. Kupní smlouva je uzavřena doručením potvrzení objednávky na e-mail zákazníka. V tomto okamžiku dojde k závaznému souhlasu zákazníka i prodávajícího s předmětem prodeje a mezi oběma stranami vznikají vzájemná práva a povinnosti. Uzavřením kupní smlouvy potvrzuje zákazník souhlas s obchodními podmínkami internetového obchodu www.MOTO-OBLECENI.eu - e-shopu s použitým zbožím.

 

Zrušení objednávky ze strany zákazníka

Zákazník nemá možnost sám objednávku stornovat. Storno objednávky provádí pouze prodávající. Všechny objednávky přijaté e-shopem www.MOTO-OBLECENI.e jsou podle výše uvedeného vysvětlení závazné. Pokud chce zákazník objednávku stornovat, oznámí zrušení objednávky co nejrychleji prodávajícímu. Při zrušení objednávky uvede jméno, telefon, e-mail a číslo objednávky. V případě, že storno objednávky obdrží prodávající před odesláním zboží na adresu zákazníka, bude objednávka zrušena bez jakékoliv sankce. Pokud prodávající obdrží storno objednávky až po odeslání zboží na adresu zákazníka, může požadovat náhradu nákladů vynaložených na expedici zboží. Pokud zákazník opakovaně stornuje svou objednávku nebo její část, vyhrazuje si prodávající možnost tohoto zákazníka po předchozím upozornění nadále neobsluhovat.

 

Ceny dopravy, způsob platby

Doprava DPD po ČR - platba předem na účet - 120,- Kč

Zákazník uhradí zboží předem na účet 670100-2208247175/6210. Variabilní symbol je číslo objednávky.

Doprava DPD po ČR - dobírka – 150,- Kč. Zákazník uhradí zboží doručovateli. 

Doprava DPD na Slovensko - dobírka – 380,- Kč (platba předem vyjde na 300 Kč).

 

 

Doručení objednávky

Zboží se odesílá zpravidla do 1-3 pracovních dnů po přijetí objednávky nebo platby předem na účet. V balíčku je přiložen daňový doklad. Pokud bude obal viditelně poškozen, uplatní zákazník reklamaci přímo při doručení. Za škody vzniklé při dopravě nemůže prodávající nést odpovědnost. Prodávající si vyhrazuje možnost neobsluhovat zákazníky, kteří si nepřevezmou své objednávky a zásilky tak budou vráceny zpět.

 

Rozpor s kupní smlouvou

V případě, že prodávající zákazníkovi omylem zašle jiné zboží, než bylo objednáno, prodávající je neprodleně vymění. 

 

Vrácení zboží a reklamace

Pokud je kupní smlouva uzavřena pomocí prostředků komunikace na dálku, má zákazník podle platné legislativy právo odstoupit od smlouvy bez udání důvodů do 14 dnů od převzetí zboží. Není-li zákazník s dodaným zbožím spokojen, do 14 dnů od převzetí informuje prodávajícího a zboží zašle zpět na adresu e-shopu s uvedením jména, adresy, telefonu a e-mailu. Ke zboží musí být přiloženo číslo dokladu o koupi a číslo bankovního účtu, na který zákazník požaduje vrátit peníze. Prodávající převede zaplacenou částku zpět na uvedený účet zákazníka. Tedy částku za zboží + za dopravné a balné, které bylo původně zákazníkovi účtováno. Prodávající však nehradí dopravné ani balné při zaslání vráceného zboží k prodávajícímu.
Od kupní smlouvy může zákazník odstoupit do 14 kalendářních dnů. 
Lhůta 14 dnů začíná běžet následující den po převzetí zboží. Končí-li lhůta o víkendu nebo ve svátek, jako poslední její den je brán nejbližší následující pracovní den.

Oznámení o odstoupení od kupní smlouvy musí obchodníkovi doputovat nejpozději v poslední den lhůty.

Rozbalením ani použitím zboží nezaniká právo na odstoupení od smlouvy bez udání důvodu a vrácení peněz.

Zboží nemusíte vracet v originálním obalu.

Své peníze musíte obdržet zpět do čtrnácti kalendářních dnů od odstoupení od smlouvy.

Žádný paušální storno poplatek vůči zákazníkovi neuplatňujeme.

Po vrácení zboží (ať už v zákonné lhůtě, nebo z důvodu reklamace)je nutné vrátit i například nákupem získané slevové kupóny či body do věrnostního programu. Případně slevy čerpané na dopravu z titulu nákupu nad určenou hranici(vztahuje se pouze na odstoupení od smlouvy části zboží). To není nezákonná sankce. 

 

V případě prodeje použitého zboží neodpovídá prodávající za vady odpovídající míře používání nebo opotřebení, které měla věc při převzetí a neodpovídá za vady a poškození věci uvedené v nabídce nebo průvodních dokladech dodaných se zbožím. Práva z odpovědnosti za ostatní vady, za které prodávající odpovídá podle právních předpisů, může uplatnit kupující jen ve zkrácené reklamační lhůtě v délce 12 měsíců.

 

V případě nákupu nového zboží je záruka 24 měsíců.

 

Zakoupené zboží nelze vracet na dobírku. Budou-li některé opakované reklamace evidentně spekulativní, prodávající si vyhrazuje právo tohoto zákazníka po předchozím upozornění nadále neobsluhovat.

 

Mimosoudní řešení spotřebitelských sporů (ADR)

V případě, že dojde mezi námi a spotřebitelem ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může spotřebitel podat návrh na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je

Česká obchodní inspekce
Ústřední inspektorát – oddělení ADR
Štěpánská 15
120 00 Praha 2

Email: adr@coi.cz
Web: adr.coi.cz

Spotřebitel může využít rovněž platformu pro řešení sporů online, Která je zřízena Evropskou komisí na adrese https://ec.europa.eu/consumers/odr/.

Ochrana osobních dat

Internetový obchod - www.MOTO-OBLECENI.eu prohlašuje, že osobní data zákazníků budou použita pouze za účelem vyřízení objednávek a informování zákazníků o novinkách a změnách e-shopu v souladu se zákonem č. 480/2004 Sb. O některých službách informační společnosti. Osobní data zákazníků budou chráněna dostupnými prostředky před zneužitím a nebudou poskytnuta třetím osobám. Toto ustanovení zůstává v platnosti i v případě ukončení činnosti provozovatele e-shopu www.MOTO-OBLECENI.eu.

 

 

OŠETŘENÍ ZAKOUPENÉHO ZBOŽÍ

Textilní oblečení, které nabízíme k prodeji prošlo desinfekcí a desinsekcí, přesto je třeba po zakoupení toto zboží vyprat dle našité cedulky (většinou v pračce na 30°C nebo ručně v teplé mýdlové vodě). Zboží můžete také nechat odborně vyčistit v čistírně. Co se týká koženého oblečení - doporučujeme umýt v teplé mýdlové vodě, potom vyždímat ve vodě a nechat uschnout (ne na slunném místě). Poté můžete kůži ošetřit některým z přípravků k tomu určených (např. prostředkem Erdal s včelím voskem).

 

Ochrana osobních dat

Kontakt

MOTO-OBLECENI.eu

Černilov 391
Černilov
503 43


mob.: 724 742 915
Otevírací doba:
PO 14.00 - 18.00
ÚT - PÁ
10.00 - 18.00
SO
9.00 - 14.00